1 marca 2019 termin zgłoszeń dla producentów roślin wieloletnich IP

Przypominamy,

Przypominamy o zmianie terminu składania zgłoszeń dla producentów z zakresu IP

Zamiar stosowania integrowanej produkcji roślin, zainteresowany certyfikacją producent, zgłasza corocznie jednostki certyfikującej:

a) do dnia 1 marca każdego roku w przypadku roślin wieloletnich

b) nie później niż 30 dni przed siewem albo sadzeniem roślin.

Decyduje data wpływu dokumentu do Jednostki

Szczegóły: https://www.biocert.pl/integrowana-produkcja/

Zapraszamy …czytaj dalej

Zmiana formularzy przez GIJHAR-S: “Wniosek o odstępstwo”

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy że Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych opublikował nowe wydania formularzy „Wniosków o odstępstwo” dla producentów ekologicznych. Zmiany większości wniosków dotyczą aktualizacji publikatora ustawy o rolnictwie ekologicznym, a znacznej modyfikacji uległ” Wniosek o uznanie z mocą wsteczną uprzedniego okresu jako części okresu konwersji”. Jednocześnie informujemy, że wszystkie …czytaj dalej

Dofinansowanie: Nabór wniosków (1 stycznia-1 marca) na wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój

Szanowni Państwo

W terminie od 31 stycznia do 1 marca 2019 r. przeprowadzony zostanie nabór wniosków przez ARIMIR w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego PROW 2014- 2020. O pomoc mogą się ubiegać rolnicy, domownicy bądź ich małżonkowie.

O kolejności przysługiwania pomocy, decydować będzie suma uzyskanych …czytaj dalej

Certyfikacja GLOBALG.A.P.

G_Logo_green_RGB

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że jednostka certyfikująca Biocert Małopolska otrzymała pełne upoważnienie administratora systemu GLOBALG.A.P. oraz jest akredytowana przez PCA do przeprowadzania certyfikacji systemu GLOBALG.A.P. opcja 1 IFA Zintegrowane zapewnienie jakości i bezpieczeństwa w gospodarstwie – Moduł Bazowy dla Gospodarstw – Moduł Bazowy dla Roślin Uprawnych – Owoce i warzywa.

…czytaj dalej

24 -31 grudnia 2018 r. biuro nieczynne

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym w dniach: 24, 27, 28, 31 grudnia 2018 r., biuro naszej jednostki będzie nieczynne. Zapraszamy do kontaktu od dnia 02.01.2019 r.

Wesołych Świąt!

choinka

Szanowni Państwo,

Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele szczęścia, wiary i nadziei, a nadchodzący Nowy 2019 Rok będzie pełen pomyślności i sukcesów życzą Zarząd i Pracownicy Biocert Małopolska Sp. z o.o.

Bio Suisse – nowi producenci certyfikowani!

Szanowni Państwo

Z przyjemnością informujemy, że certyfikowani przez naszą jednostkę trzej producenci ekologiczni właśnie uzyskali dodatkowo certyfikację Bio Suisse, co pozwala na rozszerzenie rynku zbytu produktów ekologicznych wyprodukowanych w Polsce na rynek szwajcarski. Zainteresowanych zapraszamy do współpracy z naszą jednostką.

Dofinansowanie! – Nowy termin naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”

Szanowni Państwo,

Informujemy,że Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ogłosił kolejny nabór wniosków nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”, poddziałanie 3.1 „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach unijnych systemów jakości, tj.:

rolnictwa ekologicznego; gwarantowanych …czytaj dalej

Zmiany w prawie – rolnictwo ekologiczne

Szanowni Państwo,

Informujemy o zmianach w przepisach prawnych dotyczących rolnictwa ekologicznego. Zmiana dotyczy opublikowania Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2018/1584 z dnia 22 października 2018 r. zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 889/2008 ustanawiające szczegółowe zasady wdrażania rozporządzenia Rady (WE) nr 834/2007 w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych w odniesieniu do produkcji ekologicznej, znakowania i kontroli. …czytaj dalej

1,2,12 listopada 2018 r. biuro nieczynne

Informujemy, że w dniu 1 (święto) i 2 listopada (piątek) 2018 tzw. długi weekend biuro będzie nieczynne.

Ponadto, w dniu 12 listopada 2018 dzień wolny od pracy – biuro będzie nieczynne.