Kampania „Produkt polski”

Produkt_Polski_logo

Szanowni Państwo,

w dniu 11.09.2019r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa dotycząca uruchamianej kampanii „Produkt polski”.

Kampania ta ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat oznakowania „Produkt polski”. Znak ten umożliwi klientom wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami. Całą konferencję prasową …czytaj dalej

Aktualizacja! – Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”, poddziałanie 3.1 „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości”

Szanowni Państwo,

informujemy, że Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”, poddziałanie 3.1 „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach unijnych systemów jakości, tj.

gwarantowanych tradycyjnych specjalności; chronionych nazw pochodzenia; …czytaj dalej

16 sierpnia 2019- biuro nieczynne

Informujemy, że w dniu 15 sierpnia (święto) i 16 sierpnia (piątek) 2019 tzw. długi weekend biuro będzie nieczynne.

21 czerwca 2019 -biuro nieczynne

Informujemy, że w dniu 20 czerwca (święto) i 21 czerwca (piątek) 2019 tzw. długi weekend biuro będzie nieczynne.

Życzenia świąteczne

Szanowni Państwo! Składamy życzenia pełnych radości i nadziei Świąt Wielkiej Nocy, pogody ducha i spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym, osiągnięcia sukcesów i wytrwałości w realizacji planów.

Zarząd i Pracownicy Biocert Małopolska Sp. z o.o. …czytaj dalej

19 kwietnia, 2 maja – biuro nieczynne

Szanowni Państwo

Informujemy, że w dniu 19 kwietnia oraz 2 maja 2019 r., biuro jednostki będzie nieczynne.

1 marca 2019 termin zgłoszeń dla producentów roślin wieloletnich IP

Przypominamy,

Przypominamy o zmianie terminu składania zgłoszeń dla producentów z zakresu IP

Zamiar stosowania integrowanej produkcji roślin, zainteresowany certyfikacją producent, zgłasza corocznie jednostki certyfikującej:

a) do dnia 1 marca każdego roku w przypadku roślin wieloletnich

b) nie później niż 30 dni przed siewem albo sadzeniem roślin.

Decyduje data wpływu dokumentu do Jednostki

Szczegóły: https://www.biocert.pl/integrowana-produkcja/

Zapraszamy …czytaj dalej

Zmiana formularzy przez GIJHAR-S: “Wniosek o odstępstwo”

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy że Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych opublikował nowe wydania formularzy „Wniosków o odstępstwo” dla producentów ekologicznych. Zmiany większości wniosków dotyczą aktualizacji publikatora ustawy o rolnictwie ekologicznym, a znacznej modyfikacji uległ” Wniosek o uznanie z mocą wsteczną uprzedniego okresu jako części okresu konwersji”. Jednocześnie informujemy, że wszystkie …czytaj dalej

Dofinansowanie: Nabór wniosków (1 stycznia-1 marca) na wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój

Szanowni Państwo

W terminie od 31 stycznia do 1 marca 2019 r. przeprowadzony zostanie nabór wniosków przez ARIMIR w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego PROW 2014- 2020. O pomoc mogą się ubiegać rolnicy, domownicy bądź ich małżonkowie.

O kolejności przysługiwania pomocy, decydować będzie suma uzyskanych …czytaj dalej

Certyfikacja GLOBALG.A.P.

G_Logo_green_RGB

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że jednostka certyfikująca Biocert Małopolska otrzymała pełne upoważnienie administratora systemu GLOBALG.A.P. oraz jest akredytowana przez PCA do przeprowadzania certyfikacji systemu GLOBALG.A.P. opcja 1 IFA Zintegrowane zapewnienie jakości i bezpieczeństwa w gospodarstwie – Moduł Bazowy dla Gospodarstw – Moduł Bazowy dla Roślin Uprawnych – Owoce i warzywa.

…czytaj dalej